משואות יצחק - שכונת האקליפטוס

דגשים לתהליך בחירה והספקת חומרי הגמר

דיירים יקרים,

פרויקט הבניה במשואות יצחק ייחודי בהיבט זה, שכן את המוצרים של חומרי הגמר עליכם, הדיירים, לספק. לכן דף זה נשלח כהסבר משותף של הקבלן והפיקוח.

בדף זה נבהיר את תהליך הבחירה, לוח זמנים, וניתן דגשים לכל מוצר.

מה אתם צריכים לבחור:

 1. דלתות חוץ.
 2. ריצופים וחיפויים.
 3. כלים סניטריים (כיורים, אסלות).
 4. ברזים ואינטרפוצים.
 5. ארונות אמבטיה.
 6. גוון צבע פנים.
 7. גוון שליכט צבעוני.
 8. גוון אלומיניום.
 9. דלתות פנים.
 10. מטבח.

 

 1. דלתות חוץ:
  1. מועד ההתקנה - משקופים מתקינים מיד עם גמר השלד. ולכן עליכם לסיים את בחירת הדלת והספק עוד בטרם סיום שלב השלד. כחודש מראש. לכן כשמתחילים את השלד (בערך לאחר יציקת הממ"ד) – עליכם לבחור את הספק ואת הדלת.
  2. יש לבחור את אחת מהאפשרויות הבאות:
   1. משקוף 26 ס"מ מגולוון לביטון. במידה ובחרתם באופציה זו, עליכם לדרוש מהספק פח צבע תואם לדלת לצביעת המשקוף בשלבים הסופיים של הבניה.
   2. משקוף מגולוון שהינו סמוי, עם הלבשות בצבע אותן מרכיבים בעת הרכבת הדלת.
   3. משקוף צבוע מראש. אופציה זו אינה מומלצת, ולא תהיה אחריות על הצבע.
  3. דגשים
   1. התקנת המשקוף מבוצעת ע"י הספק. ביטון המשקוף מבוצע ע"י הקבלן.
   2. יש להקפיד עם הספק על מועדי הספקה והתקנה של המשקוף ושל הדלת (בד"כ 30 יום למשקוף, ו- 45 יום לדלת).
   3. לא ניתן לשנות מידות וכווני פתיחה מהמצוין בתכניות.

 

 1. ריצופים וחיפויים:
  1. מועד התקנה – מיד עם סיום עבודות הטיח. שימו לב שתהליך הבחירה אורך בד"כ זמן ארוך ודורש לעיתים מס' ביקורים באולם הספק / הספקים.
  2. כמויות – בהתאם לתכנית ספציפית ודרישות של כל דייר – גובה חיפוי וכד'. יש לחשב פחת ורזרבה (12% חדרים יבשים, 17% חדרים רטובים, לא כולל פנלים).
  3. פנלים – יש לחשב בנפרד. ניתן לדרוש מהספק פנלים חתוכים בלייזר. הדבר בד"כ כרוך בעלות נוספת, אך התוצאה אסתטית יותר מחיתוך בשטח.
  4. סוג האריחים – עליכם לבחור את סוג האריחים - גרניט פורצלן, לפאטו, מבריק, אבן טבעית, בטון, אחר. שימו לב להוראות השמירה על האריחים (במידה ויש רגישות ו/או הוראות מיוחדות). נא קחו בחשבון כי אם יש רגישות יתר של האריח הדורשת שמירה בצורה מיוחדת (כגון פריסת לוחות גבס על הריצוף, מריחת סילר על אריחים טבעיים לאחר יישום וכד'). במידה ואכן נידרש לשמירה מיוחדת יהיה כרוך הדבר בעלויות נוספות.
  5. יש להכין תכנית פריסה לריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, ברזים וכד'. בדגש אם בחרתם ריצופים מיוחדים / דקורים / פסיפסים. הנושא באחריותכם. לא נסתפק בהסבר מילולי או בנוכחות שלכם ביחד עם הרצף בשטח. הרבה מספקי הריצופים נותנים שרות של תכניות פריסה כחלק מהשרות שלהם. ניתן גם לדרוש תכנית זו מהאדריכלית או ממעצבת פנים.
  6. יש לבחור אריחי אנטי סליפ לכל המרחבים החיצוניים והחדרים הרטובים. זהו תקן מחייב ואיננו חורגים מכך.
  7. שימו לב – לבחור את כל האביזרים הנדרשים בהתאם לתכניות – אינטרפוץ 3/4 דרך, פיית מילוי / אביק אוטומטי, ברז פרח / ברז קיר, נקודות מים, שפורפרת, ראש טוש וכו'.
  8. שימו לב – לחלק מהדברים יש עלויות עבודה. לדוגמא אריחים מאוד קטנים או מאוד גדולים, פסיפסים, ריצוף דמוי פרקט, ריצוף באלכסון ועוד. הכל בהתאם למחירון החיובים/זיכויים או מחירון דקל.
  9. תדרשו שישמרו לכם במלאי את בחירתכם על מנת למנוע מצב שבעת הזמנה לא יהיה במלאי הפריט שבחרתם.
  10. שימו לב להספקה מאותה סדרה, כולל הרזרבה, שכן יש שוני בגוונים של אותו אריח מסדרות שונות.
  11. שימו לב להגדרות יצרן על "רמת שונות". רמת שונות בינונית ומעלה משמעותה שוני גדול בגוונים של האריחים.
  12. אנו מחויבים לבצע עבודה עפ"י התקן ולכן מחויבים במישקים של 3 מ"מ.
  13. עליכם לבחור את גוון הרובה בהתאם לאריחים שבחרתם. אנא עשו זאת ביחד עם בחירת האריחים.
  14. פינות קרמיקה – אנו מיישמים בגוונים לבן / ניקל או קרם בהתאם לגוון האריח.
  15. נוהל הספקת המוצרים לשטח:
   1. אנו ניתן לכם התראה של כשבועיים למועד ההספקה של המוצרים.
   2. דרשו מהספק "מנות הספקה".
    1. בד"כ בהספקה הראשונה נבקש הספקה של ריצופים וחיפויים, יחד עם אינטרפוצים, מנגנוני ניאגרה ואמבטיות.
    2. בהספקה שניה נבקש את האסלות, הכיורים, הברזים וארונות האמבטיה.
   3. אנו נקלוט את המוצרים בשטח ונזמינכם לאישור המוצרים שאתם הזמנתם ולוודא שמה שהגיע הוא מה שהזמנתם, בכמות הנכונה. כמו כן שאין קופסאות או מוצרים פגומים. לאחר שאישרתם את המוצרים, הם יעברו לאחריותנו לטובת הביצוע. במידה ותרצו לקלוט את המוצרים ישירות מהספק, תוכלו לעשות זאת.

שימו לב, קליטת המוצרים על ידינו בשטח הוא בבחינת שרות שאנו רוצים לתת על מנת להקל עליכם. יחד עם זאת, נוכל לעשות זאת בתנאי שכל המוצרים מגיעים מאותו הספק. במידה ומדובר במספר ספקי ריצוף – נבקשכם לבצע את התאומים השונים וקבל את הסחורה בשטח.

 1. שימו לב לקבל את כל תעודות האחריות של המוצרים לידיכם.

 

 

 1. צבע פנים – ניתן לבחור מ- 3 גוונים שייבחרו ע"י האדריכלית ויוצגו באתר.
  1. ניתן לבחור צבע אחד לכל חדר.
  2. תקרה נצבעת בסיד לבן.
 2. שליכט צבעוני
  1. נציב באתר מניפת גוונים המתואמת עם המושב ועם הפיקוח.
  2. תבחרו את הגוון בהתאם ללוח זמנים שנבקש מכם. תחתמו על בחירתכם אצל נציג הקבלן בשטח.
 3. אלומיניום
  1. נציב באתר מניפת גוונים של האלומיניום.
  2. עליכם לבחור את הגוון ואת מידת הגירעון. תחתמו על בחירתכם אצל נציג הקבלן בשטח.

אביזרי נגרות – דלתות פנים, מטבח, ארונות אמבטיה

את אביזרי הנגרות יש להתקין בשלב הסופי של הבניה. יחד עם זאת, לאחר ההתקנה יש מס' פעולות השלמה שעל מספר אנשי מקצוע של הקבלן לבצע – כגון חיבורי ברזים, סיפונים לכיורים, תיקוני צבע וכד'.

לכן, לאחר שנבצע סיור מסירה, יתואמו הספקים הרלוונטיים להיכנס לבית, בתאום שלכם יחד עם הקבלן, תחת שליטה של הקבלן. זאת על מנת לאפשר שליטה ולמנוע נזקים בין בעלי מקצוע שונים הנכנסים לבית.

הספקים ייכנסו להתקין את דלתות הפנים, ארונות האמבטיה וארון המטבח. לאחר סיום התקנות אלה, ייכנסו עובדי הקבלן לבצע תיקוני פנלים בסמוך למשקופי הדלתות, תיקוני צבע במקומות תפר, חיבור ברזים, כיורים וסיפונים. שימו לב שכל איש מקצוע ייקרא לפעם אחת נוספת על מנת להשלים את כל שבאחריותו ולא ניתן יהיה למשוך שלב זה למס' קריאות או מעבר לזמן שיוקצב לכל בית.

 1. דלתות פנים:
  1. יש לסיים בחירה לפני סיום השלד. עם סיום השלד, יש להתקין משקופים עיוורים (יש לשלב בהזמנה). משקופים עיוורים ניתן להזמין מספק הדלתות שבחרתם. לאור העובדה שמדובר בשלב מאוד מוקדם של הבניה, ותרצו למשוך את זמן החלטתכם לגבי דלתות פנים,  נוכל אנחנו להרכיב את המשקופים (במקום ספק הדלתות) בעלות של 120 ₪ למשקוף + מע"מ
  2. אין לשנות מידות וכווני פתיחה ממה שבתכנית אלא באישור הקבלן. שימו לב לכל המשמעויות האפשריות לשינוי שכזה כגון נקודות חשמל, מיקום ריהוט וכד'.
  3. שימו לב לבחור – סוג דלת, כוון פתיחה (לפי תכנית), מידות (לפי תכנית), גוון דלת, ידית, צואור, מנעול, משקוף והלבשות, מעצור.
  4. על מנת לחסוך עגמת נפש, ייתכן ונחליט יחד על התקנת דלתות אלה לאחר מסירת הבית.
 2. מטבח – יש לתכנן את המטבח עם כל תכניות הבית שכן לתכנית המטבח יש משמעויות לתכנית השמל והאינסטלציה. ספקים רבים דורשים להזמין את המטבח כ- 3 חודשים מראש.
 3. ארונות אמבטיה – בוחרים בד"כ באולם ספק הריצוף. דרשו בהזמנה גם התקנה מטעם הספק, שכן ספקים רבים מתנים את האחריות על המוצר בהתקנה ע"י מתקין מטעמם.
 4. שיש למטבחים וארונות אמבטיה – שימו לב שזו מרכיב שאינו חלק מעבודת הנגר (במידה ותרכשו ארון אמבטיה מוכן, תקבלו גם את הכיור ואת השיש אתו). יש להזמין את איש השיש להתקנה מיד לאחר התקנת המטבח וארונות האמבטיה.

להדפסת תדריך זה יש להיכנס לדף ההנחיות

 

 

ידיות אלומניום לבחירה:

 

 

עוד במשואות יצחק - שכונת האקליפטוס